כל מה שחתונה

עור רופף ושומן עודף?

ייתכן והפתרון הוא בניתוח שאיבת שומן בשילוב עם מתיחת בטן או מה שמכונה באנגלית טאמי טאק. בניתוח שכזה ניתן לעצב מחדש את החלקים השונים של הבטן. לניתוחים מסוג זה ישנן מספר גרסאות המשתנות בהתאם לצרכי המטופלת או המטופל ומצבו הגופני:
ניתוח מינימלי הוא כזה שעושה שימוש בחתך קטן מאוד כדי להסיר אך ורק כמות עור מיותרת מהחלק התחתון של הבטן לצד הידוק העור בחלקי הבטן האחרים. לעומת זאת בגרסה המלאה מדובר על הסרת עור מיותר ושומן החל מחלקה התחתון של הבטן לצד הידוק השרירים באזור ועד לאזור החזה. מדובר למעשה בטיפול בכל האזור הנראה והסרת השומן המיותר והעור המיותר בצורה יעילה המותירה בטן מעוצבת. צעד אחד קדימה הוא ניתוח בגרסה המלאה הכולל גם חתך אנכי בנוסף לחתך האופקי. החתך האנכי מאפשר שאיבת השומן והסרת העור בשני הכיוונים ובצורה משמעותית יותר. תהליך זה מבוצע לרוב במטופלים שאיבדו משקל בצורה משמעותית. הגרסה המתקדמת ביותר היא זו שבה בנוסף לעיל מתבצע הידוק מכל הצדדים, כולל הסתרת הצלקות מהחיתוכים. הגרסה המתקדמת הזו מאפשרת את השינוי הקיצוני ביותר בנראות הגוף של המטופלת או המטופל.

ניתוח עצמו מתבצע תחת הרדמה מלאה בגלל המורכבות וההשלכות שלו ויכול לקחת בין שלוש לחמש שעות עד לסיומו, אורך הזמן תלוי בכמות העור והשומן שיש להסיר. בתחילת הניתוח, המנתח מסמן בעט רפואי את החלקים בגוף שיש לטפל בהם. לאחר ההרדמה יבוצעו החתכים במקומות המסומנים ותהליך שאיבת השומן יחל. לאחר הסרת השומן יהודקו השרירים והעור ימתח כלפי מטה. במידה ויוותר עור מיותר הוא יוסר. ייתכן והפופיק יזוז ממקומו וייתכן ויוותר באותו המקום. לאחר הידוק והסרת העור החתכים יתפרו חזרה. לאחר הניתוח סביר שתידרשו להישאר ללילה להשגחה בטרם תשוחררו. לאחר מכן ולמשך שבוע ע שבועיים תדרשו לחבוש תחבושות מיוחדות 24 שעות בימה וייתכן ותישאו עימכם שפורפרות לניקוז נוזלים מהבטן למשך עד כעשרה ימים במטרה למנוע הצטברות נוזלים מסוכנת. חשוב להיערך לעזרה מתאימה בבית למשך כשבוע לאחר הניתוח, בו גם תידרשו ליטול משככי כאבים כדי להתמודד בהצלחה עם חוסר הנוחות שבמקלחות, מטלות הבית ותנועה בבית.