כל מה שחתונה

ספרי קבלה: הפריצה אל העולם העליון שנסתר מעינינו

בתוך מערה בצפון, נסתרים מעיני כל ולא בשום חנות ספרים, יושבים בשקט עשרה ענקי רוח וכותבים את הספר העוצמתי ביותר שאי פעם נכתב או ייכתב: ספר הזוהר. בית המקדש נחרב בגלל שנאת חינם קשה ועקובה מדם שפשטה בעם, אך הם יושבים ומשוחחים על אהבה חובקת עולם ואחדות הכול. הם חיים בתוך מציאות אחרת. מציאות של הרמוניה מושלמת, חיבור בין ניגודים ואהבה נעלה שמכסה מעל לכל הזוועות שמחולל האגו הרצחני. ברצונם לתאר איך לטפס מהעולם הזה העקוב מדם, סבל, ייאוש וריקנות אל עולם אחר לחלוטין. והם חושבים עלינו.

מדוע ספר הזוהר מיועד במיוחד עבורנו

כל זמן שהאדם חי לו בנחת, מרוצה ומסופק מחייו היומיומיים והרגילים, שם לעצמו מטרות ומקווה להשיגן, הוא נמצא עדיין בתוך ההתפתחות הרגילה בעולם הזה. אך ברגע שהוא מתחיל להרגיש ריקנות, חוסר טעם בכל השגרה והמירוץ האינסופי הזה, מוצף בתחושה שזה לא באמת מוביל לשום מקום, מתחילות לעלות בו שאלות. 

"מי אני?" "מאין באתי?" "בשביל מה הכול קיים ומה המשמעות של כל החיים האלו?". יכול להיות שבגשמיות יש לו הכול, אך עמוק בתוכו הוא מרגיש שאין לו כלום. הוא כבר לא מוצא בכך שום טעם, הוא מחפש משהו מעבר. מרגיש שרק הרוחניות יכולה לספק לו מענה וטעם בחיים.

ספרי קבלה הופכים למצרך מבוקש והכרחי

ודווקא היום, אחרי שנים של התפתחות מטאורית כשהעולם כולו פרוס ונגיש בתוך הסמארטפון שבכף ידינו, טיסות לואוקוסט יכולות לקחת אותנו בקלות לכל יעד שנחפוץ, השכלה וקידום מקצועי מעולם לא היו נגישים כל כך, והאדם הממוצע חי חיים ואוכל אוכל שלפני זמן לא רב במונחים היסטוריים – מאה או מאתיים שנה, היו נחשבים לאוכל ולחיים גבוהים מאלו של מלכים, דווקא עכשיו הריקנות והדיכאון מתפשטים כאש בשדה קוצים. 

ולכן דווקא היום ספרי קבלה הופכים כל כך מבוקשים. הרי רק הם מספקים מענה לכל השאלות הפנימיות האלו ופותחים בפני האדם מסלול פנימי שמאפשר לו לגלות את העולם הנסתר, שאליו הוא כל כך משתוקק. עשרת המקובלים שכתבו את ספר הזוהר ידעו שדווקא היום, מיליוני בני אדם כבר יהיו מוכנים ויחפשו בנרות את ההתפתחות הרוחנית. ולכן הם כתבו את הספר במיוחד למעננו, לשימושנו. ספר הזוהר בשילוב עם ספרי קבלה של בעל הסולם והרב"ש, הם כרטיס הכניסה שלנו לעולם העליון.