כל מה שחתונה

מי שולט במי?

מדהים לגלות עד כמה הרצון להתחבר,להיות אהודים, אהובים, מוערכים, מקובלים בחברה, מנהל את חיינו, מנחה את דרכנו בכל מישורי חיינו. הוא המקל והגזר,המר והמתוק, דרכו אנו חווים ברגשותינו המנוגדים את כל המצבים מינקות ועד בגרות. הרצון הזה, המוכר כל כך, בין אם נסתר או גלוי לעינינו, בין אם זיהינו אותו בתוכנו. ובין אם כל כך בולט הוא לעינננו, כשמופיע בדמויות הסובבים במעגלי חיינו, מסתבר ומתברר  כשליט הבלתי מעורער של חווית חיינו. ככל שננסה לברוח ממנו או להתחבר אליו, להפוך ולהפוך בו, ישנה את דרכו בנו ויוסיף לנווט בעוצמה. 

ההבנה שכך כולנו, נתונים בתוך עולם של תקשורת בין רצונות דומים, הפושטים ולובשים צורות כיד הדמיון הטובה על יוצר מארג חיינו, מעלה בעוצמה את השאלה הנוקבת. מה הטעם בזה? או כמו שאומר הרב לייטמן – מה הטעם בחיי? מהי תכלית העולם מלא הסבל והניגודים שלנו? כמה קשה הדרך לסובלים מאהבה נכזבת, מקשיים בחיי הנישואין, לנתונים בתוך מסגרות חיים נוקשות שאינם מסוגלים לפרוץ מתוכן, למגששים את דרכם לחברה מתוך משפחות הרוסות וקשיי מגדר. כל כך רבות הדוגמאות של חוסר שוויון וצדק כאב וסבל בעולמנו. ומנגד כמה יפות מרגשות וממלאות את הלב מראות העזרה ההדדית, האהבה הפורחת בין זוגות מאושרים, ילדים בזרועות הוריהם, הטבע הניבט לעינינו המקיים הרמוניה של קשרים הדדיים מרגשים כל כך בין כל צורות החיים שבו.

כדור חיינו סובב בתוך קוסמוס שלם הרמוני מדוייק ומתוזמן להפליא ואנחנו על גביו, איבדנו אחיזה ביופי המושלם ,הנפלא מכל תאור ומילה אל תוך טירוף חיינו המנותקים. יש לנו נתיב על דרך ״האבנים הצהובות”. חוכמת האמת, בני ברוך -חכמת הקבלה העתיקה והייחודית נמצאת כנר לרגלינו, זמינה וממתינה להדריכנו  חזרה הביתה אל החום ההרמוני המחובר והאוהב אליו כולנו שייכים כאחד. נמצאת לנו מפת הדרכים. בואו ננווט את דרכנו יחד ונצליח