למה לשכור מארגן חתונות

הרבה זוגות מתלבטים האם לשכור את השירותים של מארגן חתונות, או לא. לרוב זוגות בוחרים באופציה השניה. הזוגות רוצים להכיר את כל האופציות שיש בשוק מבחינת ספקים ואולמות, ומעדיפים לעשות את המחקר בעצמם וכך לקבל החלטה מושכלת. בנוסף, לרוב ישנה דאגה שהעיצוב והאווירה הכוללת, שתיבחר על ידי מארגן החתונות, לא תשקף את המהות שלהם. ולבצע את כל זה מבלי לשבור את הקופה ולמכור את החלום לבית משלהם בשנים הקרובות.
אז למה בעצם כדאי לשכור מארגן חתונות?
• לא תמיד כיף לבצע מטלות חתונה. נכון זה כיף להתרפק על העיצוב של העוגות או הזמנות, אך אין שום דבר מהנה בלבצע תחקיר ולקבל הצעות מחיר מהסעות אוטובוסים, או לדאוג לסידור מקומות ישיבה, לעקוב אחר תזרים המזומנים, או לבצע מעקב על זרי הפרחים שהזמנתם. בניגוד למה שרוב האנשים חושבים, לשכור מארגן חתונות לא בהכרח אומר לעשות מיקור חוץ לכל החתונה שלכם. המארגן ינהל רק מה שתתנו לו לנהל, ומה שתרצו לשמור לעצמכם, שמרו לעצמכם!
• תכנון חתונות זה דבר מלחיץ. תכנון חתונות זה לא החוויה הרומנטית שאנשים חושבים שתהיה. ישנם הרבה פרטים שצריך לטפל בהם, משפחה וחברים עלולים לשגע אתכם וספקים יכולים להיות מקור לדרמה. הרבה זוגות כל כך סחוטים לאחר הארגון של החתונה, שהם רק רוצים שהיום יסתיים. כמובן שכל הלחץ המצטבר לפעמים מופנה בין בני הזוג.
• בגלל חוסר ניסיון לא יודעים מה לחפש בספקים. חוץ מלהשתמש בגוגל ולקבל מושג קלוש, זוגות לא יודעים מה לשאול. לדוגמא, אחר יצירת קשר עם 20 מספרות כלה בכדי לקבל מחירים מדויקים, פתאום הכלה מבינה שהיא צריכה להחליט אם תסרוקת למעלה או למטה.
• מארגן חתונות יכול לעזור בעלויות. המחיר שזוגות מדמיינים שמארגן חתונות יעלה, מניא אותם מלהתקשר ולברר מלכתחילה. למרות זאת, מארגני חתונות יודעים כמה השירותים עולים, ויכולים לזהות מתי ספק מגזים בהצעת המחיר, או מתי המחיר טוב מדי מכדי להיות אמיתי. הם מכירים את כל הספקים המקומיים ויכולים לעזור בתקציב. בנוסף, האפשרות לתת תקציב קבוע למארגן ואיזה שירותים אתה רוצה יכול לפתור הרבה דאגות מחשש שייאזל התקציב.
בתחילת תכנון החתונה שלכם, שבו כזוג וחשבו כמה זמן, מה גודל התקציב וכמה עוזרים יש באמתחתכם עבור ההכנות ליום המיוחד שלכם. חשבו באיזה נושאים תצטרכו עזרה מקצועית, ואיזה אזורי תכנון אתם פחות ממעוניינים להתעסק בהם. לא יעלה לכם להרים צלצול ולבדוק מחירים. לרוב פגישת היכרות היא חינם, ואפילו אם תבחרו שלא להמשיך עם מארגן חתונות, יכול להיות שתקבלו טיפ או שניים שיעזרו לכם בתכנון החתונה שלכם. מזל טוב!