כל מה שחתונה

טיפול בקשישים

אם אתם מטפלים באדם שמרותק לכיסא גלגלים או למיטה, אתם כבר יודע כמה הם פגיעים לסיכונים בריאותיים מסוימים. על ידי שימוש בשירותים ובמוצרים הרבים הקיימים כיום כגון מזרני לחץ אוויר, כריות לפצעי לחץ, מיטה סיעודית מתקדמת ועוד ניתן להקל או למנוע חלק מהבעיות והסיבוכים הללו. זה תמיד חכם להיות מודע לסיכונים הבריאותיים ולהיות ערני למניעה שלהם לפני שהם הופכים לסכנת חיים.

טיפול בקשישים
טיפול בקשישים

פצעי לחץ – אחד הסיכונים המשמעותיים ביותר לחולה המרותק למיטה הוא התפתחותם של פצעי לחץ משכיסה או ישיבה ממושכת. פצעים אלה יכולים להתפתח ולהתקדם במהירות רבה אצל מטופלים שנשארים באותה תנוחה זמן רב מדי. לחץ מתמיד על אזורים מסוימים בגוף מקטין את כמות זרימת הדם לאותם אזורים, זרימת הדם המופחתת לצד החיכוך הקבוע והמשקל גורמים נזק לעור. בסופו של דבר הבשר מת והפצעים מתעמקים עד כדי חשיפת העצם והשריר שמסביב. באמצעות מזרן לחץ או כרית לפצעי לחץ ומשטר היפוך המטופל לסירוגין ובצורה קבועה ניתן למנוע פצעים אלו.

גודש ריאתי – חולים המרותקים למיטה ואינם מסוגלים להסתובב רגישים גם למצבים חמורים אחרים, אחד המשמעותיים ביותר הוא דלקת ריאות וגודש ריאתי. אם המטופל אינו יכול להפוך את עצמו ונאלץ להישאר ללא תנועה, הפרשות של הריאות יכולות להצטבר ולהפוך לאיום על בריאותו. גם חוסר היכולת לעמוד זקוף וליישר לחלוטין את קנה הנשימה אינם מאפשרים ניקוי מוחלט או נשימה מלאה המונעים בעיות שכאלה. גם כאן הזוויות המתאפשרות באמצעות מערכת מזרני לחץ או מיטה סיעודית מאפשרות להפרשות להשתחרר ולא להצטבר כמו גם לסייע לנקות את מערכת הנשימה העליונה באופן קבוע.

לחץ בעמוד השדרה – סיבוב עדין של המטופל באמצעות מזרן לחץ או מיטה סיעודית מסייעים מאוד בהפחתת ומניעת כאבי גב העלולים להיגרם מלחץ מתמיד על עמוד השדרה. תנועתיות זו מנסה לשבור את מעגל הקסם שבו שרירי המטופל מתנוונים וכתוצאה מכך הוא נדרש יותר למיטה או לכסא גלגלים שבתורם מגבירים את ניוון השרירים וחוזר חלילה. כאבי גב עלולים להיות מפגע מעיק ושוחק ולכן מניעתם יכולה לסייע מאוד בהרגשת הבריאות הכללית.
המשך קריאה – https://passexamdump.com