כל מה שחתונה

חלום אמריקאי

מחקר שנעשה בשנים האחרונות באוניברסיטאות הרווארד וייל. בחן את אחת השאלות הבסיסיות ביותר על טבע האדם – האם הוא טוב או רע.

המחקר מספק לנו מסקנה מעודדת:

"נולדנו לתוך מבנה חברתי, והנטייה הראשונית והאינסטינקטיבית שלנו היא לשיתוף פעולה. תכונה שמאפשרת לנו לפתח יכולת לתחזק ולהתחזק מאותו מבנה. את הנטייה הזו מגדיר המחקר כ"טובה". כי היא מעידה על תחושת השייכות והאחדות המניעה אותנו מהבסיס".

חכמת החיבור עתיקת היומין כותבת שביסודו של כול הטבע נמצא כוח של "רצון לקבל תענוג". במהלך ההיסטוריה הכללית הוא גדל והתפתח יותר ויותר ואיתו גם טבע האדם  שהוא "רצון לקבל הנאה ותענוג רק לעצמו". אמריקה הקפיטליסטית נהפכה למעצמת על  בכוח רצון זה, שהמוטו שלו היה "תעבוד קשה ותצליח".

בעזרתו נבנתה תעשייה לתפארת, הוליווד, לימוזינות, ורחובות מלאי כול טוב. התפתחותו הביאה לעולם טכנולוגיה משוכללת הכוללת בינה מלאכותית, רובוטיקה הדפסת תלת ממד, ביו וננו-טכנולוגיה שתספק לאנושות ללא בעיה את צורכי הקיום הנורמאלים שלה עם כמחצית מהמשרות הקיימות כיום. מה שיביא עימו ממדי אבטלה חסרי תקדים.

האגו הבריא שהניע  אנושות שלמה להתקדם ולהשקיע הולך ונעלם.שלבי התפתחותו המואץ שהחלה ב- 1/3 האחרון של המאה הקודמת זירזו את הגלובליזציה,ובמקביל דיכאו את הצימאון ליהנות מהחיים. התעוררה השאלה מה יצא לי מכול העמל שאני משקיע?

רבים מבני האדם מתכנסים בתוך עצמם, הופכים למיואשים ואדישים כלפי זולתם, ואינם מוכנים יותר לעבוד קשה תמורת כסף. חיי פאר או הקמת משפחה וגידול ילדים הפכו עבורם לנטל. האגו מגיע לשלבי סיום התפתחותו ומתגלה באכזריותו  כ"רצון לקבל תענוג על חשבון האחרים".

עכשיו, שהחלום נשבר, איך לחזור ולקבל שוב את ההנאה והתענוג המוטבעים היטב בטבע שלנו?

חכמת החיבור אומרת שאת הטבע אי אפשר לשנות. אבל מציאות חדשה נבנית תמיד מתוך שברו של חלום קודם.ניתן להחליף עכשיו מציאות שהולכת ומתגלה כאכזרית וחסרת רציונאליות במציאות חדשה שבה ניתן להשיג ובשפע, את ההנאה שקיימת ביסוד הטבע שבו נולדנו.

אם נעבור לקבלה אמיתית שהיא נתינה אינסופית, נעבור מאגואיזם לאלטרואיזם בשיטה מיוחדת מבית גידולה של חכמת החיבור. שיטה שבה תתפשט בחברה תחושת הנאה אינסופית וטעם מלא לחיים.

כך ניתן לחזור לדרך המלך בהתפתחותו של האדם. הגשמתו של "חלום אמריקאי" נעוץ עכשיו ביכולת האנושית לכוון את כוח הקבלה שלה  לעל מנת להשפיע לכולם מילוי של טוב ואושר. בכך נבנה חיים חדשים בעולם של אפשרויות בלתי מוגבלות.