כל מה שחתונה

דיכאון או חוסר מילוי?

דיכאון או חוסר מילוי?

מאז שאני זוכרת את עצמי היה לי ברור שיש משהו מאוד גדול שמקיים את כל מעגל החיים. כילדה קטנה חברי הילדים ובכלל כל האנשים נראו כניצבים בסרט של במאי מוכשר שמנהל את העניינים. זכור לי מקרה הייתי בת שבע, אחד הילדים נשבע באלוהים ולי זה נראה מוזר מי זה אלוהים, היה לי ברור לאן הוא מכוון וכמו כן ברור כשמש שהוא לא מרגיש את אותו אל גדול שבו הוא מאמין.
כך התנהלו חיי במחשבות רבות, תהיות והרהורים על אותה מערכת ששולטת על כל חיינו הלא מובנים.
השאלות עם השנים הפכו למרוץ של חיפושים, לימודים סדנאות ואין סוף תעודות של מקצועות מיותרים.
מסביב לא הבינו ותמיד אמרו שאני בדיכאון, לי היה ברור שזה לא הכימיקלים במח או החיבורים של התאים האפורים. תחושת הריקנות הלכה והתגברה וגם אני בעצמי לא הבנתי למה רע לי בחיים ובאמת הכל היה טוב: משפחה ,עבודה, חברים,חופשות בחו"ל וכל הפינוקים. ככל שהתמלאתי, גם התהום גדלה בהתאם. חוסר טעם כללי והאשמות לכל הכיוונים, הרי אם הכל בסדר למה כל כך רע לי בחיים. החיפוש אחר הטעם בחיים הוביל אותי לאין סוף ספרים, חוגים מקצועות וכיוונים שונים, מבחני תעסוקה וקורסים רוחניים וכל פעם היה נדמה שהינה מצאתי וסוף סוף אוכל לנהל חיים רגילים. חיים כאלה כמו של כולם טובים ורגועים בלי מחשבות של מה אנחנו עושים כאן כל הנבראים, מה תפקידנו והאם יש מטרה גדולה אחרת שאנחנו לא רואים. כמו תמיד אחרי שנרגעתי מכל הריגושים של הדברים החדשים הכל נעלם וחזרו ההרהורים של מה הטעם בחיים.
בכל שנות החיפושים לרגע לא חשבתי שאולי אני לא בסדר, לא נורמלית שזה אולי דיכאון או אולי כפיות טובה על כל הטוב שקיבלתי אבל שלא סיפק את הצורך הבסיסי להבין ולהרגיש את הקשר עם אותו מנהל שבמרומים. אותו קול שצעק מבפנים ולא הניח לי למרות שלא נשענתי על אף סימנים או רמזים היה לי ברור שבאחד מן הימים אמצא את המפתח המתאים שיפתח את כל המנעולים. ידעתי בברור שכל השאר הם החולמים, מנותקים ולא רואים שיש כאן הרבה מעבר למרוץ העכברים.
בסופו של דבר כמו שאומרים כשהתלמיד מוכן המורה מגיע, מכירים? הגעתי למקום וכמו בהינף שרביט קסמים נגמרו החיפושים, מיד ידעתי שהתחברתי ולספק הראשי של כח היקום. הרגשה שהיא מעבר למחשבה או ספק ואוחזת את כל כולך בהרגשה של אמת. נפתחה לי הדלת שלה חיכיתי 45 שנים, שנים בהם הכינו אותי להרפתקאה הכי טובה שממלאת כל דקה במשמעות, שייכות וחדווה של קשר ליקום. המשך קריאה על דיכאון ותובנות נוספות.