כל מה שחתונה

גם גברים מטפחים את עור הפנים

יש נטייה לחשוב כי רק נשים נלחמות בתופעות ההזדקנות ומקפידות על שגרת טיפוח יומית או פונות לטיפולים שונים כגון פילינג עמוק, הזרקת בוטקס או העלמת קמטים אך למעשה גם גברים רבים פיתחו מודעות לנושא בשנים האחרונות ולא רק בקרב חברי הקהילה הגאה אלא גם בכלל הציבור. אז פרט לעצות הברורות מאליהן כמו צימצום חשיפה לשמש, שימוש בקרם פנים והקפדה על שתייה מספקת, ארצה לגעת כאן בעצות חשובות נוספת שבדרך כל נוטים להתעלם מהן:

קרם עיניים איכותי! אז לא, קרם פנים רגיל אינו מספיק לעיניים. העור סביב העיניים הוא רגיש במיוחד ולכן חשוב להקדיש לו טיפול מיוחד. קרמים לעיניים הם אידיאלים להקטנת העיגולים השחורים סביב העיניים, לחזק את העור ולהרים אותו. חשוב למצוא קרם שמכיל קפאין שידוע כחומר שמעורר ומגביר את זרימת הדם ולהקטין את הנפיחות סביב העיניים. חשוב לזכור כי מדובר באזור המאופיין בעור דק ועדין ולכן חשוב לגעת בו בעדינות ולא בצורה גסה, מגע גס על עור העיניים ברמה יומיומית עלול לגרום יותר נזק מתועלת.

עצה נוספת היא לשטוף פנים לפני השינה. כולנו רק רוצים ליפול למיטה מעייפות ולא לעשות כלום, חלקנו מוכן אפילו לוותר על צחצוח השיניים בערב. אבל כמו שדילוג על צחצוח שיניים יכול לגרום לעששת או לבעיות חניכיים, כך הימנעות מניקוי פנים בערב יתבטא בקמטים ואקנה. פחות לכלוך, שמנים ועור יבש יתבטא בפחות נקודות פנים ורעלנים הפוגעים בייצור הקלוגן ומזרזים הופעת קמטים. בדרך כלל רעלנים אלו נוצרים כתוצאה מחשיפה לקרני השמש במהלך היום ולכן שטיפת הפנים בבוקר אינה מספקת. אם אתם כבר מקפידים על ניקוי פנים אז חשוב מאוד לעשות שימוש בחומר איכותי לניקוי הפנים.

העצה האחרונה היא להקפיד להסיר תאי עור מתים מעור הפנים בצורה קבועה. לא חייבים ברמה יומית אך כן רצוי לעשות זאת מספר פעמים בשבוע. ניקוי העור היבש מאותת למוח שיש לזז את התחדשות העור ולייצר יותר קלוגן שגורם לעור להיראות חלק ובריא. גם כאן ניתן לעשות זאת בעצמכם או באמצעות תכשירים שנועדו לכך. המאמר נכתב בעזרת האתר של ד"ר איימס.