כל מה שחתונה

גירושין

בשנים האחרונות הסטטיסטיקה לא מחייכת אל הנשואים, נהפוך הוא, כל זוג שלישי מגיע למדרגות הרבנות כדי להתגרש בכיסי ליבם כעס וזעם ושפתיהם ממלמלות "ברוך שפטרנו מעונשו של זה…".

במידה וזוג מתגרש ועדיין אין ילדים בתמונה, הגירושין פחות פוגעניים, מאידך, כשיש ילדים לזוג, תמונת המציאות מדאיגה הרבה יותר, יותר קרבנות נפגעים מפירוק , בעיני הילדים ההורים מצטיירים כחסרי-אונים וחלושים ואף לא בוגרים, הרי כשיש סכסוכים, המבוגרים אמורים לדעת לפתור אותם….התפוררות הערכים והבטחון אצל הילדים והוריהם מתפשטת ומתבלטת.

הגירושין, מביאים את חלק מההורים להשתמש בילדים בצורה מניפולטיבית כדי להשיג מבוקשם ולנצח את ההורה השני בסיטואציות של חזקת הילד, סחיטה נפשית, וכלכלית,  הכל בא על חשבון הילדים, האגו של ההורה הפגוע משתמש בכל דבר ככלי ביד היוצר, והכל כדי שתשאר לו אפילו טיפת כבוד עצמי כלפי האני השבור שלו.

הגירושין אינם כישלון, הגירושין הם תוצאת חוסר חינוך של המוסדות כיצד לתפעל מערכת זוגית של גבר-אישה, מה התפקידים של כל אחד בנפרד וביחד, ואם אין הבנה וחינוך לדבר גדול כנישואין, ובמיוחד כשמתווספים ילדים למשפחה, המצב יכול להיות בלתי אפשרי.

מאמצינו להשפיע על מערכות החינוך, להתחיל מגיל צעיר, שבשיעורי בתי הספר יונהגו שיעורים ולמידה מהי מסגרת נשואין, זוגיות, הורות, מה התפקידים, כלים לחיים האמיתיים, איך מערכות הטבע בנויות בנו, מהי תקשורת בונה, איך מתעלים מעל בעיות  בעודן קטנות.

קפיצת דרך ענקית יכולה להיות בצורת ייעוץ, סדנאות בשולחנות עגולים והכוונה של הנוער, ההורים, המורים והגננות, יתרום רבות לעתידם ועתיד חיי הנישואין שלהם, וללא תעודת לימודים של כישורי חיים וזוגיות וללא השתתפות בעשרה סדנאות לפחות, הם עלולים להיות חסרי אונים למול בעיה הכי קטנה שתצוץ שעלולה להפוך לכדור שלג שסופו להתגלגל לרבנות.

השינוי יבוא מאיתנו, הדור החדש של ילדינו מתקדם כרגע ללא כיוון, וללא דרך לחיים אישיים בריאים, ליחסים, לשותפויות…. עלינו להפיץ את הדרך הנכונה שכולנו זקוקים כל כך ולכלי התמודדות נכונים כי החברה שלנו יכולה להצליח עם חינוך נכון.