איך הם הספיקו להתחתן לפנינו?

אתם ביחד כבר שנתיים, זוגיות יציבה, יש אהבה, טוב לכם ביחד, אבל הדיבורים על חתונה עוד לא מגיעים, לא מהצד שלך או לא מהצד שלו, שניכם לא חושבים על זה או שצד אחד חושב ולא מעז להפר את השתיקה. אבל אז קורה משהו: החברים הכי טובים שלכם, שרק לפני 8 חודשים הכירו באתר הכרויות, מכריזים שהם מתחתנים! איך? איך זה יכול להיות? אתם שואלים, הרי הם לא מספיק זמן ביחד, לפחות לא מספיק זמן כמוכם, זה גם הקשר הזוגי הראשון של אחד מהם, הם עברו לגור ביחד הרבה אחריכם או אפילו לא עברו לגור ביחד, וכבר הם מתחתנים?
אזעקת חתונות בשטח. החברים שלכם מתחתנים לפניכם, אפילו אם אינכם רווקים (כי אז לפעמים אתם מרגישים שעוד יותר דורכים לכם על היבלות. אאוץ' וזה כואב), אתם עשויים לקנא במי שכבר מצא סופית את הפרטנר שלו והחליט להתמסד. מה זוג שמקדים אתכם בתאריך החתונה יכול לעשות לקשר שלכם? איך הלחץ של החתונות משפיע על הזוגיות? הנה כמה נקודות חשובות למחשבה.
הטריגר שיגרום לו לשלוף טבעת
אולי דווקא כן כדאי לכם שיהיה סביבכם לחץ מתון להינשא, אולי זה התירוץ שאחד מכם חיפש, כדי להעלות את נושא החתונה לסדר היום. כשאחד מכם מרגיש שכולם סביבו מתמסדים, הוא יכול להתחיל לחשוב סוף סוף על עצמו והאם גם הוא רוצה להגיע למקום הזה? כמובן שחשוב מאוד לבחון היטב את הלחץ שסביבכם, כדי לא להציע נישואים רק כי כולם עושים את זה, הרי בסופו של דבר אתם אלה שתינשאו אחד לשנייה ולא אחרים.
אפשר לעשות את זה בעדינות – להתחיל להציף את העובדה שעוד חבר מתחתן או פשוט לדבר על "איך יהיה כשאנחנו נתחתן" ולראות לאן זה מוביל.
כולם מתחתנים? לא אני
או שיכולה להיות לו או לה תגובה הפוכה לגמרי ממה שציפיתם: אם כולם מתחתנים, אז אני ממש לא רוצה להתחתן! יש אנשים שמרגישים מאוימים כשהלחץ סביבם גובר ולכן, חשוב להלך בין הטיפות ולהיות זהירים כדי שהלחץ של החתונות מסביב לא יכניס אותם ללחץ מיותר ודווקא יעשה להם אנטי על מוסד הנישואים. אל תפתחו את הנושא, תוך כדי שאתם באים בטענות של "למה הם מתחתנים ואנחנו לא?" או "רואה, ידעתי שהם יתחתנו לפנינו". תקיפה היא לא הדרך להגיע ללב של מישהו.
להיות נוכחים בחתונה
ברגע שהחברים הטובים שלכם מתחתנים, אתם לרוב מתחילים לחשוב ברצינות על נישואים. אולי כדי להשתכנע או להיכנס יותר לעניינים, שווה לכם ללוות את הזוג המאושר בדרך לחופשה. לרוב זה עושה חשק להתחיל גם בהכנות לחתונה.
לדבר על החתונה
שלבו את הנושא בשיחות ביניכם, ואם הצד השני מנסה להתחמק, בדקו מה גורם לו להסיח את הדעת מהעניין. כדאי לדבר בקלילות על החתונה, כמו איזה כיף להם או זה נורא מרגש יהיה לראות אותם בחתונה או כשאנחנו נתחתן יהיה לנו גם כזה, שלבו את הזוגיות שלכם במסגרת ובדקו איך זה מרגיש לכם.
מה עוצר מבעדכם
במקום לפתוח במסכת האשמות הדדית, חשוב שתבדקו מה בעצם מונע מבעדכם להינשא. האם יש משהו ספציפי (חילוקי דעות לגבי נושא מסוים) או פשוט חוסר מודעות (לא חשבנו עוד על העתיד). אם ממש חשוב לכם להתחתן, אז כדאי שתתחילו לקדם את הנושא, אבל לא כדי להקדים זוג שהשיג אתכם בדרך, אלא כי אתם באמת רוצים להתחתן עם אהבת חייכם.